Konsola Xbox One posiada funkcję strumieniowania gier na urządzenia z systemem Windows 10. Aplikacja OneCast oferuje podobne możliwości użytkownikom komputerów firmy Apple.

OneCast umożliwia bezprzewodowe strumieniowanie obrazu z konsoli Xbox One do komputera Mac podłączonego do tej samej sieci Wi-Fi (strumieniowanie na większy dystans jest możliwe, ale wymaga odpowiedniej konfiguracji routera). Według zapewnień twórców aplikacji jest ona w stanie przesyłać obraz w rozdzielczości HD 1080p (w oknie lub na pełnym ekranie) z niemal niezauważalnym opóźnieniem. Do sterowania grami można wykorzystać standardowy pad od konsoli Xbox One, podłączony do komputera kablem USB lub przez Bluetooth.

Standardowa cena aplikacji wynosi 25 dolarów, jednak do 1 kwietnia można nabyć ją w promocyjnej cenie 12,29 dolarów. Przed podjęciem decyzji o zakupie można też skorzystać z trwającego dwa tygodnie darmowego okresu próbnego. Więcej informacji na temat aplikacji OneCast znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.

Źródło: 9to5Mac