Kilka dni temu swoją premierę miała druga część przygód Alta, czyli Alto's Odyssey. Nie tylko jednak bohater tej gry ma ciekawe przygody i obie te gry (Alto's Adventure i Alto's Odyssey) nie są jedynymi w tym typie. Ja od pewnego czasu gram w Super Powerboy.

Big d5d62576 ce73 49cf 8d74 c501ad4250be

To platformówka, która niekiedy swoją mechaniką może przypominać właśnie Alto's Adventure czy inne gry typu endless runner. Podstawowe zasady są podobne, biegniemy w prawo, przeskakując z jednej platformy na drugą lub ślizgamy się po poręczach przy okazji zbierając monety, albo jak w tym wypadku porcje energii.

W Super Powerboy są to właśnie porcje energii, bo tytułowy bohater jej po prostu potrzebuje do rozbudowy nie tylko własnych zdolności ale i broni czy elementów ochronnych. Mierzy się on bowiem z inwazją obcych na ziemię.

Nasz bohater biegnie, skacze, prześlizguje się pod przeszkodami ale także walczy z czyhającymi na niego na trasie obcymi robotami i unika różnego rodzaju pułapek. Tych jest na każdej trasie sporo (różne miny, kolce czy ogromne droidy zawieszone nad trasą), a oczywiście poziom trudności rośnie wraz z przechodzeniem do kolejnych plansz.

Tych ostatnich jest 45, po dziewięć na każdy z etapów umiejscowionych w różnych rejonach.

Gra sterowana jest za pomocą gestów wykonywanych po ekranie i tak pociągnięcie palcem w górę po jego lewej połowie to skok, w dół to prześlizgnięcie się pod przeszkodą, z kolej przeciągnięcie palcem w prawo to atak. Nie jest to może najwygodniejszy sposób sterowania - wolałbym chyba tradycyjne przyciski - ale nie irytuje też jakoś specjalnie i nie przeszkadza w samej grze.

Super Powerboy ma ładną grafikę, przypominającą kreskówki dla dzieci typu Ben10, widać wyraźnie, że była nimi inspirowana. Oczywiście jest to prosta gra do zabicia czasu w kolejce do lekarza, autobusie czy metrze z pracy albo wszędzie tam, gdzie dopadnie nas nuda, ale moim zdaniem zadanie spełnia wyśmienicie. Zagracie w nią także na Apple TV.

Co ważne, i to jest w ostatnich latach traktowane jako duży plus, gra jest dostępna w modelu premium, a wiec za jednorazową opłatą. NIe czają się w niej na nas żadne mikropłatności.

Super Powerboy w App Store w cenie 2,99 zł