Już w grudniu ubiegłego roku wiadomo było, że styczeń przyniesie ze sobą premiery kilku naprawdę obiecujących gier dla iOS. Niektóre z nich okazały się spełniać pokładane w nich nadzieje, inne niekoniecznie. Nie obyło się też oczywiście bez kilku miłych niespodzianek. Poniżej znajdziecie subiektywny przegląd najciekawszych gier, które pojawiły się w App Store w styczniu 2018 roku.

The Room: Old Sins

The Room to jedna z najpopularniejszych serii gier przygodowo-logicznych, dostępnych na urządzeniach z systemem iOS. Jej najnowsza odsłona, nosząca podtytuł Old Sins, przenosi nas do opuszczonej posiadłości, której właściciele zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając po sobie tajemniczy domek dla lalek. Obiekt ten, jak nietrudno się domyślić, nie jest zwykłą zabawką, lecz skomplikowanym mechanizmem. By poznać jego sekrety, gracz musi umiejętnie manipulować różnymi elementami domku i kryjących się w jego wnętrzu obiektów.

Pobierz The Room: Old Sins

Meteorfall: Journey

Meteorfall to prosta, lecz całkiem wciągająca gra karciana, okraszona rysunkową grafiką przywodzącą na myśl serial Adventure Time. Celem gracza jest pokonanie Uberlicha i uratowanie świata przed zagładą. By tego dokonać musi on jednak najpierw przedrzeć się przez szereg coraz trudniejszych przeciwników. Zasady starć są szalenie proste - w każdej turze gracz odkrywa kilka kart z wierzchu talii, za każdym razem decydując, czy chce je zagrać, czy odrzucić, odzyskując przy tym trochę energii. Po zakończeniu tury te same czynności wykonuje przeciwnik. Kluczem do sukcesu jest umiejętne budowanie talii z dostępnych nam kart.

Pobierz Meteorfall

Cytus II

Cytus II to kontynuacja nietuzinkowej gry rytmicznej, wydanej w 2012 roku przez studio Rayark Games. Akcja gry toczy się w futurystycznym, cyberpunkowym świecie. Tłem dla opowiedzianej w niej historii jest największy wirtualny festiwal muzyczny w dziejach ludzkości, zorganizowany przez tajemniczego artystę o pseudonimie Æsir. Podobnie jak w większości innych gier tego typu głównym zadaniem gracza jest tu rytmiczne stukanie w punkty pojawiające się na ekranie, a czasem także przesuwanie ich z miejsca na miejsce lub przytrzymywanie przez określony czas.

Pobierz Cytus II

Antihero

Antihero to cyfrowa planszówka, która pozwala nam wcielić się w szefa jednej z rywalizujących między sobą organizacji przestępczych. Celem gry jest zdobycie określonej liczby punktów zwycięstwa, które otrzymujemy za popełnianie takich niecnych uczynków jak zabójstwa na zlecenie, szantaże czy łapówkarstwo. Akcja gry toczy się na mapie stylizowanej na miasto z epoki wiktoriańskiej. Antihero oferuje zarówno tryb dla jednego gracza jak i możliwość gry wieloosobowej.

Pobierz Antihero

Infinite West

Infinite West to gra logiczna, w której musimy pokierować samotnym rewolwerowcem tak, by wyszedł cało ze starcia z grupą przeciwników. Mimo iż zasady rozgrywki są bardzo proste, wyzwania stawiane przed graczem potrafią czasem zmusić do wytężenia umysłu. Co ciekawe, poziomy w grze generowane są proceduralnie, więc szansa na to, że trafimy dwukrotnie na to samo wyzwanie jest bardzo niewielka.

Pobierz Infinite West

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w styczniu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.