Pioneer DJ to jeden z największych na świecie producentów sprzętu DJ-skiego. Niedawno w App Store pojawiła się nowa aplikacja współpracująca z wybranymi mikserami tej firmy, ułatwiająca nagrywanie setów DJ-skich i strumieniowanie ich na żywo.

Aplikacja DJM-REC wykorzystuje złącze USB Send/Return (znajdujące się na wyposażeniu takich modeli mikserów jak DJM-TOUR1, DJM-900NXS2, DJM-750MK2 i DJM-450) do przechwytywania sygnału z kanału master. Jej głównym zadaniem jest ułatwienie nagrywania setów DJ-skich. Użytkownik może ustalić podstawowe parametry nagrania, takie jak format (WAV lub AAC) i jakość, a także skorzystać z limitera by uniknąć przesterowania sygnału. Po zakończeniu nagrania aplikacja umożliwia też korekcję dźwięku za pomocą dwóch prostych parametrów (Loudness i Sub Bass) oraz edycję tzw. timestampów, czyli oznaczeń informujących, kiedy w miksie pojawiają się kolejne utwory. Co ciekawe, aplikacja wstępnie robi to za nas, odgadując miejsce rozpoczęcia utworów na podstawie ruchów faderów i crossfadera. Użytkownik może też oczywiście samodzielnie dodawać, usuwać i edytować timestampy. Finalne nagranie możemy wysłać natychmiast na Mixcloud lub Dropbox albo po prostu zapisać je w pamięci naszego iUrządzenia. DJM-REC umożliwia też strumieniowanie setów na żywo za pośrednictwem serwisów Youtube, Facebook, Periscope, Instagram i Snapchat.

Aplikacja DJM-REC dostępna jest do pobrania za darmo w sklepie App Store. Oferuje ona 30-dniowy okres próbny, po upływie którego trzeba zapłacić za nią 47,99 zł. Warto też pamiętać o tym, że do poprawnego działania aplikacji wymagana jest aktualizacja firmware'u miksera do najnowszej wersji.

Pobierz DJM-REC