Ogromna liczba gier dostępnych w App Store to jednocześnie zaleta i wada. Z jednej strony dobrze jest mieć duży wybór, z drugiej zaś często utrudnia on znalezienie czegoś naprawdę ciekawego. Gameway ma pomóc w rozwiązaniu tego drugiego problemu.

Aplikacja Gameway czerpie inspirację z serwisu randkowego Tinder. Użytkownik ogląda krótkie prezentacje gier i przesuwa palcem w lewo lub prawo, by zaznaczyć te, które przypadły mu do gustu. Aplikacja zapamiętuje jego wybory i na ich podstawie sugeruje mu kolejne tytuły. Wszystkie polubione przez użytkownika gry dodawane są też do jego biblioteki, którą można zarządzać za pomocą oddzielnej zakładki w aplikacji, dzięki czemu może on później łatwo znaleźć i zainstalować nowe gry, podzielić się nimi ze znajomymi lub sprawdzić inne produkcje tych samych deweloperów.

Aplikacja Gameway w chwili obecnej dostępna jest tylko dla urządzeń z systemem Android. Wersja dla iOS znajduje się obecnie na etapie zamkniętych testów beta, do których można zapisać się tutaj. Producent zaznacza jednak, że z racji na bardziej restrykcyjny regulamin sklepu App Store działanie niektórych funkcji w wersji dla iOS może różnić się od ich androidowych odpowiedników.

Więcej informacji na temat aplikacji Gameway znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej. Twórcy projektu uruchomili też niedawno zbiórkę funduszy na platformie Crowdcube.