W tym roku w App Store pojawią się dwie gry z uniwersum Harry'ego Pottera. Pierwsza z nich, nosząca podtytuł Hogwarts Mystery, doczekała się właśnie oficjalnego zwiastuna.

Hogwarts Mystery pozwoli nam wcielić się w młodego czarodzieja (lub czarodziejkę), rozpoczynającego naukę w szkole magii. Na temat samej rozgrywki nie wiadomo jeszcze zbyt wiele oprócz tego, że gracz będzie mógł stworzyć własną postać i wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli znanych z książek i filmów o Harrym Potterze. Wiele wskazuje też na to, że gra będzie kładła spory nacisk na fabułę i podejmowane przez nas decyzje. Co ciekawe, opowiedziana w niej historia będzie rozgrywać się kilka lat przed wydarzeniami opisanymi w książkach.

Harry Potter: Hogwarts Mystery pojawi się w App Store wiosną bieżącego roku. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy będzie to gra płatna, czy darmowa. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.

Oprócz Hogwarts Mystery w tym roku w App Store pojawi się jeszcze Wizards Unite - sieciowa gra w rozszerzonej rzeczywistości stworzona przez studio Niantic, mające na swoim koncie takie produkcje jak Ingress i Pokémon GO.