Pod koniec ubiegłego roku Apple przyznało, że wydajność urządzeń z iOS zależy od stanu ich baterii. W systemie tym wprowadzona została funkcja, której zadaniem jest ograniczenie wydajności urządzenia w przypadku pogorszenia się kondycji akumulatora. Jej celem jest wyeliminowanie problemów związanych z dużym stopniem wykorzystywania mocy obliczeniowej przez starsze urządzenia, które mogą wpływać na komfort użytkowania takiego sprzętu.

Od tamtej pory firma zmaga się z wieloma pozwami sądowymi dotyczącymi tego tematu. Apple wyjaśniło to zagadnienie w dokumencie dotyczącym wydajności iPhone'a i jej związku z baterią, ale nie wystarczyło to by załagodzić sprawę. We wtorek, prośbę o udostępnienie informacji na temat aktualizacji iOS, które obniżają wydajność starszych urządzeń skierowała do firmy z Cupertino Szanghajska Rada Konsumentów (The Shanghai Consumer Council).

Według informacji podanych przez państwową agencję prasową Xinhua, Rada poprosiła także informacje na temat planowanych przez Apple działań mających na celu wyeliminowanie tego problemu.Termin na odpowiedź minie w piątek.

Zapytanie jest wynikiem wzrostu liczby opinii konsumentów na temat starszych iPhone'ów, które w ubiegłym roku wpłynęły do Rady. W porównaniu do 2015 roku, wzrosła ona niemal dwukrotnie.

Źródło: MacRumors