W ofercie Apple pojawiły się routery Linksys Velop, w zestawach po dwa lub trzy, za pomocą których pokrywa się dom lub biuro specjalną siatką WiFi. Wzbudziło to od razu wątpliwości o przyszłość własnych routerów Apple z serii AirPort.

Big bdaf3469 47bb 45c5 8dbc e26461dfc8cc

Już kilka lat temu pojawiły się informacje o tym, że Apple porzuciło rozwój tego typu produktów i że nie ma co liczyć w przyszłości na nowe routery AirPort, w tym stacje TimeCapsule. Jak dotąd jednak nie zniknęły one z oferty, wciąż można je kupić, a Apple cały czas wydaje dla nich aktualizacje. W tej kwestii nie wiele powinno się zmienić.

W oświadczeniu przesłanym do serwisu 9To5Mac rzecznik prasowy Apple wspomniał, że firma ma świadomość, że klienci lubią routery AirPort i będą one dalej sprzedawane. Pojawienie się w ofercie routerów Linksys to jedynie jej rozszerzenie o produkt dla osób, które potrzebują pokryć siecią WiFi większe domy lub mieszkania.

People love our AirPort products and we continue to sell them. Connectivity is important in the home and we are giving customers yet another option that is well suited for larger homes.

Źródło: 9To5Mac