iPhone X to pierwszy smartfon Apple z ekranem OLED, jednak w tegorocznych iPhone'ach znaleźć się mogą wyświetlacze AMOLED. Tego przynajmniej obawiają się chińscy producenci smartfonów.

Jak donosi serwis Digitimes, chińscy producenci obawiają się możliwego, masowego wykupienia przez Apple większości wyprodukowanych w tym roku tego typu ekranów dla smartfonów. Szukają więc alternatyw. Huawei, Oppo i Xiaomi mają interesować się panelami mini LED, które znaleźć się mogą w tegorocznych smartfonach.

Wyświetlacze AMOLED to odmiana ekranów OLED. W obu przypadkach piksel świeci od razu w wybranym kolorze (barwę uzyskuje się z trzech subpikseli świecących w kolorze zielonym, czerwonym i niebieskim).W ekranach OLED piksele aktywowane są na przecięciu elektrod biegnących w pionie i poziomie pomiędzy krawędziami ekranu, podczas gdy w ekranach AMOLED każdy piksel sterowany jest osobno za pomocą pary elektrod i tranzystora cienkowarstwowego. Dzięki temu ekranu AMOLED są lżejsze, cieńsze i zapewniają też obraz o większym kontraście i jasności, a przy tym pobierają mniej prądu.

Interesujące, czy tego typu ekrany znajdą się w tegorocznych smartfonach Apple.

Źródło: DigiTimes