iPhone X to pierwszy smartfon Apple z ekranem OLED, jednak w tegorocznych iPhone'ach znaleźć się mogą wyświetlacze AMOLED. Tego przynajmniej obawiają się chińscy producenci smartfonów.

Big 7c56527a 5e00 43e6 8615 ae8c490cdd65

Jak donosi serwis Digitimes, chińscy producenci obawiają się możliwego, masowego wykupienia przez Apple większości wyprodukowanych w tym roku tego typu ekranów dla smartfonów. Szukają więc alternatyw. Huawei, Oppo i Xiaomi mają interesować się panelami mini LED, które znaleźć się mogą w tegorocznych smartfonach.

Wyświetlacze AMOLED to odmiana ekranów OLED. W obu przypadkach piksel świeci od razu w wybranym kolorze (barwę uzyskuje się z trzech subpikseli świecących w kolorze zielonym, czerwonym i niebieskim).W ekranach OLED piksele aktywowane są na przecięciu elektrod biegnących w pionie i poziomie pomiędzy krawędziami ekranu, podczas gdy w ekranach AMOLED każdy piksel sterowany jest osobno za pomocą pary elektrod i tranzystora cienkowarstwowego. Dzięki temu ekranu AMOLED są lżejsze, cieńsze i zapewniają też obraz o większym kontraście i jasności, a przy tym pobierają mniej prądu.

Interesujące, czy tego typu ekrany znajdą się w tegorocznych smartfonach Apple.

Źródło: DigiTimes