Gra Pokemon GO dwa lata temu cieszyła się ogromną popularnością wśród użytkowników urządzeń z systemem iOS. Mimo iż od tamtego czasu liczba aktywnych graczy zmalała dość znacznie, to jednak nadal nie brakuje chętnych do polowania na kolorowe stworki. Wraz z kolejną aktualizacją wspomnianej gry dostęp do niej stracą jednak użytkownicy starszych iUrządzeń.

Big 8d305757 6830 4c07 977e d33ab02ffb30

Aktualizacja zapowiedziana na 28 lutego nie będzie dostępna dla urządzeń, na których nie da się zainstalować systemu iOS 11. Dostęp do gry stracą więc m.in. użytkownicy iPhone'ów 5 i 5C oraz iPadów 3 i 4 generacji, iPada 2 oraz pierwszej generacji iPada Mini. Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie, jak będzie wyglądała sytuacja w przypadku użytkowników nowszych urządzeń, którzy celowo nie zaktualizowali systemu iOS do wersji 11. Prawdopodobnie jednak również nie będą oni w stanie zainstalować na nich kolejnej aktualizacji Pokémon GO.

Studio Niantic tłumaczy, iż decyzja o zakończeniu wsparcia dla starszych produktów firmy Apple wiąże się z planami dotyczącymi rozwoju gry i wprowadzenia do niej nowych elementów, z którymi wspomniane urządzenia nie dałyby sobie rady. Przykładem takich nowości jest dodany niedawno tryb AR+, dostępny wyłącznie dla urządzeń z systemem iOS obsługujących ARKit (iPhone'y od 6S w górę, iPady Pro oraz iPad 2017). Po włączeniu go napotykane przez gracza Pokemony zostają "przypięte" do miejsca, w którym się pojawiły, dzięki czemu może on chodzić wokół nich i oglądać je z każdej strony, przez co gra staje się odrobinę bardziej realistyczna.

Źródło: Pokémon GO