Poufność danych w komunikacji internetowej, zwłaszcza za pomocą różnego rodzaju komunikatorów, zawsze stała pod znakiem zapytania. Niezależnie od stopnia szyfrowania danych, elementem najbardziej zawodnym był człowiek. Rozmówca mógł bowiem udostępnić treść prywatnej rozmowy np. wykonując zrzut ekranu. Problem ten rozwiązali twórcy komunikatora Confide.

Dotąd aplikacje, jak np. Snapchat, informowały jedynie o tym, gdy ktoś wykonał zrzut ekranu, Confide idzie jednak dalej. Opracowana przez twórców tego komunikatora specjalna technologia nazwana ScreenShield nie blokuje samej możliwości wykonania zrzutu lub nagrania ekranu. Wyszarza jednak w takiej sytuacji całe pole konwersacji.

Zabezpieczenie działa nie tylko z prostą systemową funkcją zrzutu ekranu czy wprowadzonym w iOS 11 nagrywaniem jego zawartości, ale także w przypadku podłączenia iPhone'a lub iPada do komputera Mac i próby wykonywania zrzutów czy nagrania ekranu w aplikacjach Xcode lub QuickTime. ScreenShield ukrywa także konwersację w przypadku klonowania zawartości ekranu za pośrednictwem AirPlay.

Twórcy Confide nie tylko wprowadzili ScreenShield w tym programie, ale opracowali też całą biblotekę ScreenShieldKit, pozwalającą innym deweloperom wykorzystać ja w swoich własnych programach.

Program Confide dostępny jest w App Store za darmo, jednak korzystanie z niego wymaga opłaconego abonamentu.

Confide w App Store.