W połowie grudnia firma Synaptics ogłosiła, że rozpoczęła seryjną produkcję optycznego czytnika linii papilarnych „Clear ID FS9500”, który może być zamontowany pod ekranem. Wyprodukowany podzespół działa tylko z ekranami OLED. Plotki sugerowały, że jeden z tak zwanej wielkiej piątki producentów zlecił produkcję czytnika, a następnie umieści go w swoim telefonie.

Okazuje się, że tym producentem była chińska firma Vivo, która podczas targów CES zaprezentowała prototyp smartfona wyposażonego w czytnik linii papilarnych, znajdujący się pod ekranem. Podobno przedsiębiorstwo twierdzi, że jest gotowe rozpocząć masową produkcję urządzenia. Czytnik działa tylko w jednym miejscu, które znajduje się w dolnej części wyświetlacza.

Na razie system rozpoznawania linii papilarnych działa wolniej niż w przypadku standardowych czytników, lecz z upływem czasu sytuacja powinna ulec poprawie. Jest to praktycznie pierwszy system przedstawiony oficjalnie.

Źródło: TheVerge

Relacja live MyApple z CES 2018 możliwa jest dzięki Setapp - usłudze oferującej świetnej programy dla Maca w abonamencie.