Na temat obudów Caudabe The Veil XT oraz The Synthesis pisałem rok temu. To jedne z moich ulubionych produktów tej marki. Po zaprezentowaniu przez Apple iPhone'a X firma Caudabe wprowadziła do swojej kolekcji produkty dedykowane dla tego smartfona. Dzisiaj opiszę dwa modele - The Veil XT, który jest najcieńszym etui na ryku oraz ceniony przez wielu moich znajomych The Synthesis, który jest według producenta najmocniejszą obudową w ofercie firmy.

The Veil XT

Jak już wspomniałem to najcieńsze obudowy jakie możemy spotkać w sprzedaży - ich grubość to zaledwie 0.35 mm. Jak pisze producent, zostały zaprojektowane dla wymagających minimalistów, by jak najlepiej oddać całe wzornictwo i formę iPhone'a w najdrobniejszych detalach. Seria ta chroni urządzenie głównie przed zadrapaniami i delikatnymi uderzaniami, wstrząsami.

Seria dostępna jest w czterech kolorach: Frost, Stealth Black, Red oraz Blue.

Obudowy wykonane są z matowego tworzywa, które dzięki dodatkowemu mikro-trawieniu sprawia, że mają świetną przyczepność. To naprawdę rewelacyjne rozwiązanie, które nie pozwala na wyślizgnięcie się telefonu z ręki. Precyzja wykonania taka sama jak we wszystkich modelach - są rewelacyjnie, wręcz idealnie dopasowane do telefonów. Nie ma tutaj żadnych niedociągnięć. Wszystkie wycięcia oraz zagięcia zgadzają się co do milimetra. Gdy telefon leży na biurku, patrząc na jego front, ciężko zauważyć czy jest w ogóle na nim obudowa.

Detale:

The Synthesis

Najważniejsze przy projektowaniu obudów The Synthesis było skupienie się na amortyzowaniu upadków telefonu. Ich design nadal pozostało bardzo prosty i minimalistyczny, a dodatkowym atutem jest ochrona urządzenia przy upadkach dzięki technologii ShockLite i Dual Polymer Fusion.

Obudowy dostępne są w pięciu wariantach kolorystycznych: Black, Stealth Black, Red, Navy oraz Violet.

Rama obudowy wykonana jest z elastycznego polimeru, który firma nazywa ShockLite. Tworzywo to ma za zadanie absorbować wstrząsy wynikające z upadków telefonu. Drugim elementem, chroniącym tył, który w połączeniu z elastyczną ramką, tworzy najbardziej wytrzymałe etui w ofercie marki, jest bardzo twardy lecz przyjemny w dotyku materiał z charakterystyczną strukturą wyczuwaną pod palcami. Uzyskana w procesie mikro trawienia zapewnia lepszy chwyt urządzenia i przyczepność.

Wszystko jest solidnie i dokładnie wyprodukowane. Obudowy są bardzo dobrze dopasowane i znakomicie przylegają do telefonu. Subtelnie wystający rant od frontu zabezpiecza ekran przed bliskim kontaktem z podłożem, co zmniejsza się ryzyko porysowania ekranu. W narożnikach zastosowano malutkie sprężyste poduszki, które pod naciskiem lekko się uginają - bardzo fajne rozwiązanie.

Detale:

Cena The Veil XT to 19,95$ a The Synthesis 29,95 $ za sztukę.

Więcej informacji na stronie producenta: www.caudabe.com