Cyfrowe planszówki to gatunek, który świetnie sprawdza się na urządzeniach z iOS, a zwłaszcza na iPadach. Niedawno w App Store pojawiła się całkiem ciekawa gra tego typu - Antihero.

W grze Antihero wcielamy się w rolę przywódcy jednej z kilku rywalizujących ze sobą organizacji przestępczych. Rozgrywka toczy się w turach, na planszy przedstawiającej miasto z epoki wiktoriańskiej. Zadaniem gracza jest zdobycie określonej liczby punktów zwycięstwa, które jego gildia otrzymuje za popełnianie określonych przestępstw, takich jak szantaż, łapówkarstwo czy zabójstwo na zlecenie. Wcześniej jednak musimy zadbać o zgromadzenie zasobów (co czynimy infiltrując i okradając rozmaite budynki), odpowiednio rozbudować naszą gildię i zrekrutować różnego rodzaju przestępców. Podczas gry możemy też oczywiście wchodzić w interakcję z przeciwnikami, atakując ich jednostki lub zastawiając na nich pułapki. Antihero oferuje zarówno fabularną kampanię dla jednego gracza jak i możliwość gry wieloosobowej. Całość okraszono kreskówkową grafiką i pasującą do klimatu oprawą dźwiękową.

Gra Antihero dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 23,99 zł. Gra oferuje też zakupy wewnątrz aplikacji, jednak (przynajmniej na razie) dotyczą one wyłącznie elementów kosmetycznych, nie mających żadnego wpływu na rozgrywkę, takich jak dodatkowe "skórki" dla postaci.

Pobierz Antihero