Na trwających właśnie targach elektroniki użytkowej CES, firma Whirlpool ogłosiła, że udostępni w najbliższym czasie aplikację dla zegarka Apple Watch, za pomocą której sterować można będzie urządzeniami gospodarstwa domowego przez nią produkowanymi. Whirlpool jest pierwszą na rynku, która da użytkownikom możliwość sterowania tego typu urządzeniami smartwatchem Apple.

Aplikacja pojawić się ma na początku 2018 roku. Będzie ona kompatybilna z ponad 20 najnowszymi modelami urządzeń firmy Whirlpool, które mają możliwość łączenia się z Internetem za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Wśród tych urządzeń wymienia się pralki, suszarki oraz piekarniki.

W informacji prasowej podane zostały przykłady zastosowania aplikacji. W przypadku piekarników, pralek i suszarek do ubrań, aplikacja wyświetlać będzie aktualny status pracy tych urządzeń oraz pozwoli na zmianę jej parametrów, np. programu prania.

Źródło: PRNewsWire

Relacja live MyApple z CES 2018 możliwa jest dzięki Setapp - usłudze oferującej świetnej programy dla Maca w abonamencie.