Chiński producent DJI zapowiedział dwa nowe stabilizatory, które oficjalnie zostaną zaprezentowane w trakcie targów CES w Las Vegas.

Gimbal Osmo Mobile 2 to zaktualizowana wersja modelu Osmo Mobile. Charakteryzuje się wbudowanym akumulatorem, który zapewnia zasilanie do 15 godzin (prawie trzy razy dłużej niż aktualnie dostępna wersja), nowym układem przycisków, lżejszą wagą oraz możliwością nagrywania filmów w trybie portretowym. W akcesorium zamontowano również port USB, który można wykorzystać do ładowania dodatkowych akcesoriów (z wbudowanej baterii).

Drugą nowością jest Ronin S, czyli gimbal dla lustrzanek oraz tak zwanych bezlusterkowców. Akcesorium jest dostępne z dwoma wariantami mocowania. Charakteryzuje się szybkim procesem kalibracji, dedykowanymi przyciskami sterującymi, przegubem. Dodatkowo umożliwia przełączanie między ustawieniami SmoothTrack, nagrywaniem i zatrzymaniem nagrywania. Joystick zamontowany w gimbalu jest niezwykle precyzyjny, pozwala szybko i dokładnie „wycelować” obiektywem w wybrane przez siebie miejsce. Robin S posiada również tryb Sport, który umożliwia śledzenie poruszających się szybko obiektów. Wprowadzono również kilka dodatkowych inteligentnych trybów.

DJI Osmo Mobile 2 wyceniono na 129 dolarów i już 23 stycznia będzie można kupić akcesorium w przedsprzedaży w internetowym sklepie Apple. Natomiast w lutym produkt trafi do sklepu DJI oraz do autoryzowanych sprzedawców firmy.

Źródło: DroneDj

Relacja live MyApple z CES 2018 możliwa jest dzięki Setapp - usłudze oferującej świetnej programy dla Maca w abonamencie.