Gra ROME: Total War w wersji dla iPada pojawiła się w App Store nieco ponad rok temu. Już niedługo tytuł ten doczeka się również wersji dla iPhone'a.

ROME: Total War to gra strategiczna rozgrywająca się w czasach szczytowej potęgi Republiki rzymskiej, w której gracz wciela się w przedstawiciela jednego z trzech rzymskich rodów (mowa tu o głównej kampanii, bo dodatkowe tryby gry pozwalają pokierować też innymi państwami). W trakcie gry możemy zarówno dowodzić wojskami w starciach toczonych w czasie rzeczywistym, jak i zarządzać naszym państwem.

Wersja dla iPhone'a oferować będzie całkowicie nowy interfejs użytkownika, zaprojektowany od podstaw z myślą o małych ekranach. Studio Feral Interactive opublikowało niedawno pierwsze screeny pokazujące, jak będą wyglądać niektóre elementy gry.

screen1

screen 2

screen 3

Gra ROME: Total War w wersji dla iPhone'a pojawi się w App Store w pierwszym kwartale 2018 roku, a jej cena wyniesie 47,99 zł. Posiadacze wersji dla iPada będą mogli pobrać ją za darmo. Obie wersję będą też mogły dzielić ze sobą save'y.

Źródło: Feral Interactive