Threes! to prosta, lecz szalenie wciągająca gra logiczna, która od dnia swojej premiery doczekała się wielu mniej lub bardziej udanych klonów, w tym 2048, która zdobyła większą popularność od oryginału. Dead 2048 czerpie pełnymi garściami z obu wspomnianych produkcji, dodając jednak do tego elementy gry typu Tower Defense.

Dead 2048 opiera się na podobnych zasadach co Threes! i 2048, z tą różnicą, iż na planszy zamiast liczb pojawiają się różnego rodzaju budynki i wieże strzelnicze. Przesuwając palcem po ekranie łączymy ze sobą sąsiadujące budowle tego samego typu, tworząc z nich coraz potężniejsze konstrukcje. Co jakiś czas przez ścieżkę otaczającą planszę przechodzi horda zombie. Te, którym uda się przetrwać ostrzał, nie tylko zadają nam obrażenia, ale też wskakują na planszę, zajmując puste miejsca, które moglibyśmy wykorzystać na kolejne budynki (na szczęście można je zniszczyć). Zadaniem gracza jest utrzymanie się przy życiu jak najdłużej.

Podczas gdy w Threes! i innych produkcjach opartych na tej samej zasadzie koniec gry następował wtedy, gdy gracz nie mógł już wykonać żadnego ruchu, Dead 2048 oferuje możliwość wyjścia z takiej sytuacji. Podczas gry zdobywamy przedmioty, które możemy wykorzystać do poprawiania naszej sytuacji na planszy, np. przez usunięcie jednego lub kilku budynków bądź oczyszczenie jej z przeszkadzających nam potworów. Jak jednak nietrudno się domyślić, przeważnie mamy ich mniej niż byśmy chcieli. Oczywiście gra oferuje nam możliwość nabycia dodatkowego ekwipunku za realne pieniądze. Mikropłatności stosowane w Dead 2048 nie są jednak przesadnie nachalne, więc jeśli nie zależy nam na śrubowaniu wyników i wysokim miejscu w rankingu online możemy spokojnie grać bez wydawania pieniędzy. O wiele bardziej denerwujące są pojawiające się dość często reklamy, których usunięcie kosztuje 8,99 zł.

Oprawa audiowizualna gry stoi na przyzwoitym poziomie, chociaż nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurencji. Miejscami czuć jednak wyraźnie, że Dead 2048 to produkcja niewielkiego studia z mocno ograniczonym budżetem. Mimo to udało im się stworzyć całkiem sympatyczną grę logiczną, wykorzystującą stare i nieco wyświechtane pomysły w nowy, zaskakująco świeży sposób.

Gra Dead 2048 dostępna jest do pobrania za darmo ze sklepu App Store.