W wielu smartfonach istnieje możliwość bezprzewodowego ładowania baterii dzięki standardowi Qi, jednak czynność ta wymaga położenia urządzenia na specjalnej podstawce. Federalna Komisja Łączności (FCC) zatwierdziła akcesorium firmy Energous - WattUp Mid Field - które umożliwia ładowanie sprzętów na odległość. Na razie jest to możliwe jedynie w odstępie jednego metra od ładowarki.

WattUp pozwala ładować wiele urządzeń jednocześnie i powinien być kompatybilny z różnego rodzaju telefonami, słuchawkami czy klawiaturami, o ile akcesoria będą wyposażone w odpowiedni moduł. Ekosystem WattUp jest niezależny od producentów, dzięki czemu ewentualne bezprzewodowe ładowanie będzie możliwe z wykorzystaniem ładowarek różnych firm (oczywiście o ile skorzysta z systemu Energous).

Początkowo możliwość ładowania na odległość będzie wymagała podłączenia specjalnego odbiornika do urządzenia. Jednak przedsiębiorstwo ma nadzieję, że producenci urządzeń zdecydują się wykorzystać moduł w swoich telefonach, dzięki czemu ładowanie byłoby możliwe bez konieczności wykorzystywania zewnętrznych odbiorników.

Energous planuje przedstawić swój system na przyszłorocznych targach CES, które odbędą się już w styczniu w Las Vegas.

Źródło: 9To5Mac