Przyszłe produkty Apple rozpalają wyobraźnię, szczególnie różnego rodzaju projektantów, którzy tworzą swoje wizje tego, co może pokazać firma z Cupertino. Często są to koncepty równie śmiałe co nieprawdopodobne. Tak jest w przypadku pomysłu na MacBooka Touch, który pojawił się na łamach szwajcarskiego serwisu Handy Abovergleich.

Taki MacBook Touch posiadałby bezramkowy ekran OLED z wcięciem na kamerę FaceTime oraz kamerę TrueDepth systemu skanowania twarzy FaceID. Nie to jednak jest najbardziej śmiałym i absurdalnym zarazem pomysłem szwajcarskich projektantów. To ogromny dotykowy wyświetlacz z funkcją 3D Touch, będący rozwinięciem koncepcji Touch Bara w najnowszych MacBookach Pro.

Zmieściłby on nie tylko systemowego doku i elementy panelu Touch Bar, ale wyświetlałby w zależności od potrzeb klawiaturę lub tworzony właśnie w programie graficznym obrazek, niczym graficzny tablet.

Dla mnie pomysł na wyświetlanie klawiatury jest mocno nietrafiony. Tego typu rozwiązanie zastosowała już firma Lenovo w swoich hybrydach tabletów z laptopami. Pisanie na takiej klawiaturze jest bardzo niewygodne.

Mnie nie przekonali, a co Wy o tym myślicie?

Źródło: Handy Abovergleich