Aspyr, znany wydawca gier dla Maca od Firaxis Games przygotował ciekawą niespodziankę dla użytkowników iPada. Od wczoraj w App Store dostępna jest pełna wersja Civilization VI w wersji właśnie na to urządzenie.

Najnowsza „Cywilizacja” została oczywiście przystosowana do ekranu dotykowego, ma być to jednak dokładnie ta sama gra, która dostępna jest dla komputerów PC. Gracze znajdą w niej te same mapy, tych samych przywódców, sposoby walki, jednostki, budowle i inne dzieła cywilizacji. Różnice w stosunku do wersji dla PC to przede wszystkim brak widoku strategicznego. Tak przynajmniej twierdzi wydawca.

Ja moją przygodę z Civilization skończyłem na Call To Power (a więc częścią stworzoną bez udziału Sida Meyera). W szóstą „Cywilizację” gram na moim iPadzie dopiero od kilkunastu minut i muszę przyznać, że już mnie ta gra wciągnęła.

Nie wiem jednak, czy wciągnie mnie na tyle, by kupić jej pełną wersję, która kosztuje aż 139,99 zł. Aspyr zastosował tutaj rozwiązanie z mikropłatnościami po to, by gracze mogli sami przekonać się czy warto jest zainwestować w pełną wersję gry. Za darmo można grać tylko przez 60 pierwszych tur.

Gra Civilization VI dla iPada w App Store.