Aspyr, znany wydawca gier dla Maca od Firaxis Games przygotował ciekawą niespodziankę dla użytkowników iPada. Od wczoraj w App Store dostępna jest pełna wersja Civilization VI w wersji właśnie na to urządzenie.

Big b9d9a534 d4e6 4cc9 9d8d bdb381b3af02

Najnowsza „Cywilizacja” została oczywiście przystosowana do ekranu dotykowego, ma być to jednak dokładnie ta sama gra, która dostępna jest dla komputerów PC. Gracze znajdą w niej te same mapy, tych samych przywódców, sposoby walki, jednostki, budowle i inne dzieła cywilizacji. Różnice w stosunku do wersji dla PC to przede wszystkim brak widoku strategicznego. Tak przynajmniej twierdzi wydawca.

Ja moją przygodę z Civilization skończyłem na Call To Power (a więc częścią stworzoną bez udziału Sida Meyera). W szóstą „Cywilizację” gram na moim iPadzie dopiero od kilkunastu minut i muszę przyznać, że już mnie ta gra wciągnęła.

Nie wiem jednak, czy wciągnie mnie na tyle, by kupić jej pełną wersję, która kosztuje aż 139,99 zł. Aspyr zastosował tutaj rozwiązanie z mikropłatnościami po to, by gracze mogli sami przekonać się czy warto jest zainwestować w pełną wersję gry. Za darmo można grać tylko przez 60 pierwszych tur.

Gra Civilization VI dla iPada w App Store.