Według najnowszego raportu opublikowanego przez firmę KGI Securities, iPhone'y, które zadebiutują w 2019 roku wyposażone zostaną w ulepszoną kamerę TrueDepth. Charakteryzować się będzie ona większym, w porównaniu do jej obecnej wersji zapotrzebowaniem na energię, w skutek czego Apple wyposaży te smartfony w baterie o znacznie większej niż obecnie pojemności.

Ming-Chi Kuo twierdzi też, że Apple jest w stanie zmieścić w swoich smartfonach znacznie pojemniejsze akumulatory. Firma cały czas pracuje nad miniaturyzacją pozostałych podzespołów wykorzystywanych w tych urządzeniach i według niego już dysponuje rozwiązaniami, które to umożliwiają. Co więcej, nowe baterie przyczynią się do wydłużenia czasu pracy iPhone'ów na jednym ładowaniu. Oznacza to, że przyrost pojemności będzie większy niż wzrost zapotrzebowania na energię, który wygeneruje nowa kamera TrueDepth.

Warto przypomnieć, że według ostatnich doniesień, przyszłym roku Apple planuje zaprezentować trzy modele iPhone'ów. Dwa z nich wyposażone będą w ekrany typu OLED, a jeden mieć będzie wyświetlacz LCD.

Baterie iPhone'ów to obecnie gorący temat. Apple przyznało ostatnio, że wydajność urządzeń z iOS zależy od stanu ich baterii. Być może bardziej pojemne akumulatory chociaż w pewnym stopniu rozwiążą ten problem.

Źródło: MacRumors