Wraz z premierą iOS 11, Apple wprowadziło nowy tryb Nie przeszkadzać podczas jazdy, który pozwala skupić uwagę kierowcy na drodze, dzięki braku powiadomień pochodzących z telefonu.

Włączony tryb nie przeszkadzać poczas jazdy blokuje możliwość ręcznego korzystania z telefonu. Jedynie kliknięcie opcji Nie prowadzę odblokuje w pełni smartfon.

Nie przeszkadzać podczas jazdy

Dzięki nowej funkcji:

  • Wiadomości tekstowe są wyciszone i nie są wyświetlane na ekranie. iPhone domyślnie wysyła odpowiedź automatyczną, którą możesz spersonalizować. Gdy ktoś odpowie na Twoją autoodpowiedź „Pilne”, wszystkie kolejne wiadomości od tej osoby będą wyświetlane do końca trwania jazdy
  • Powiadomienia są wyciszone (z wyjątkiem komunikatów alarmowych, minutnika i budzika)
  • Połączenia telefoniczne są dostarczane pod tymi samymi warunkami co w przypadku standardowej funkcji Nie przeszkadzać: możesz dopuścić połączenia tylko od osób dodanych do Ulubionych oraz dopuścić połączenia, w przypadku których ta sama osoba zadzwoni drugi raz z rzędu. Jeśli telefon iPhone łączy się z samochodem przez połączenie Bluetooth, połączenia będą dostarczane jak zawsze i będzie można je odebrać za pomocą przycisków, mikrofonów i głośników w samochodzie.
  • Jeśli nawigujesz w aplikacji Mapy, telefon iPhone nadal przedstawia pomoc nawigacyjną na ekranie blokady i podaje wskazówki dojazdu.
  • Siri odczytuje odpowiedzi na głos, więc nie musisz patrzeć na iPhone'a (ekran pozostaje wygaszony)

Tryb Nie przeszkadzać podczas jazdy można aktywować ręcznie, automatycznie (po wykryciu ruchu) oraz po połączeniu z samochodem przez Bluetooth. W celu wybrania jednej z opcji należy udać się odpowiednio do ustawień telefonu, Nie przeszkadzać oraz do zakładki Aktywuj przy Nie przeszkadzać podczas jazdy. Jeśli samochód obsługuje CarPlay, to wspominany wyżej tryb nie zostanie aktywowany po podłączeniu telefonu.

Aktywacja funkcji nie przeszkadzać podczas jazdy

W celu zmiany treści automatycznej odpowiedzi, należy udać się do Ustawień -> Nie przeszkadzać -> Odpowiedź automatyczna i stuknij w wiadomość.

Zmiana odpowiedzi

Zapraszamy również do innych porad związanych z systemem iOS 11.

Źródło: Apple