Portal to chyba jedna z bardziej kultowych gier stworzonych wiele lat temu prze firmę Valve. Nie doczeka się ona raczej w przyszłości swojego sequela, ale już niebawem w App Store pojawi się inna gra nawiązująca do tamtego kultowego tytułu.

Kilka dni temu Valve ogłosiło nawiązanie partnerstwa z firmami Headsup Games i Clockstone Software, którego celem jest stworzenie gry nawiązującej do tamtych kultowych tytułów (Portal i Portal 2). Jego efektem jest Bridge Constructor Portal. Gra ta pojawi się już 20 grudnia w wersji dla dla systemów iOS, macOS, Android, Windows i Linux. Na początku przyszłego roku pojawi się także jej wersja dla Playstation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Jak w każdej grze tego typu zadaniem gracza będzie budowa mostów, z dostępnych części i w ramach dostępnego budżetu, po których przejeżdżać będą różnego rodzaju pojazdy. W przypadku tej konkretnie gry nie będą to jednak tylko tradycyjne konstrukcje.

W grze pojawi się wiele elementów ze wspomnianych kultowych gier, od - co oczywiste - samych portali, przez specjalne żele przyspieszające, pola siłowe, działka strażnicze oraz główny charakter z gier Portal, czyli sztuczna inteligencja GLaDOS.

Cena gry nie jest jeszcze znana.