Firmie Huawei nie raz już zdarzyło się czerpać inspirację z produktów Apple. Najnowszym przykładem takiego postępowania są zaprezentowane wczoraj funkcje wzorowane na Animoji i Face ID, które znajdą zastosowanie w przyszłych modelach smartfonów tej firmy.

Za działanie wspomnianych funkcji odpowiadać będzie Point Cloud Depth Camera - przednia kamera smartfona wyposażona m.in w rzutnik punktów i kamerę podczerwieni, działająca podobnie jak kamera TrueDepth w najnowszym smartfonie Apple. Wspomniany element zaprezentowany został po raz pierwszy wczoraj, podczas prezentacji smartfona Honor View 10. Wśród przykładowych zastosowań oprócz kopi Animoji i Face ID znalazła się też funkcja umożliwiająca wykorzystanie przedniej kamery smartfona w roli skanera 3D. Prezentacja Point Cloud Depth Camera rozpoczyna się w 42 minucie zamieszczonego poniżej nagrania.

Sprostowanie: poprzednia wersja tego wpisu informowała, że Point Cloud Depth Camera pojawi się już w zaprezentowanym wczoraj modelu Honor View 10. Niestety, był to błąd. Wspomniana technologia wykorzystana zostanie najprawdopodobniej dopiero w przyszłorocznych smartfonach firmy Huawei.