O tym, że Apple zamierza zrezygnować z układów produkowanych przez firmę Qualcomm i przejść na te produkowane przez Intela, a być może także na te, które samo będzie projektować, mówi się od miesięcy. Pomimo swego rodzaju wojny, jaką Apple toczy z Qualcommem w sądach, wciąż korzysta z układów tego producenta. Te zapewniają większe szybkości transmisji LTE od układów produkowanych przez Intela

Testy przeprowadził magazyn PC Magazine, wykorzystując do tego zakres sieci LTE, z którego korzystają wszyscy duzi operatorzy telefonii komórkowej w USA z wyjątkiem sieci Sprint. W przypadku iPhone'ów X z układem Intela, nawet nieznaczne obniżenie siły sygnału sieci komórkowej skutkowało niższym prędkościami transmisji LTE w porównaniu z iPhone'ami X z układem Qualcomma.

I tak przy obniżeniu siły sygnału do -87dBm szybkość transmisji LTE w iPhonie X z układem Intela wyniosła 169 Mbps, podczas gdy w modelu z układem Qualcomma było to 192 Mbps. Różnice w prędkości transmisji LTE na korzyść iPhone'ów X z układem Qualcomma mają być najbardziej widoczne w sytuacji, kiedy siła sygnału sieci komórkowej jest bardzo mała.

Informacje te nie powinny nikogo dziwić - powtarza się bowiem sytuacja sprzed roku, kiedy to układy Qualcomma, znajdujące się w części iPhone'ów 7 i 7 Plus, były szybsze od tych, zaprojektowanych i wyprodukowanych przez Intela.

Źródło: PCMagazine