Apple wraz z najnowszą linią modeli komputerów MacBook, pozbawiło nas, zadomowionych już od lat gniazd USB typu A. Wielu użytkowników uważa, że to złe posunięcie giganta z doliny krzemowej, jednak pamiętajmy, że ktoś musi zrobić pierwszy krok i pozbyć się całkowicie starych rozwiązań. Dla sporego grona ludzi jest to niemały problem, ponieważ na chwile obecną posiadamy jeszcze sporo sprzętu w starym standardzie. Dzięki urządzeniu firmy Satechi jakim jest hub Type-C Multi-Port Adapter 4K with Ethernet możemy nadal korzystać, ze starszego sprzętu jak i dodać kilka funkcjonalności naszemu MacBook'owi.

Zacznijmy od designu

Satechi Type-C Multi-Port Adapter 4K with Ethernet został zaprojektowany z myślą o najnowszych komputerach Apple wyposażonych tylko w porty USB-C. Urządzenie jest bardzo starannie wykonane, tak aby idealnie pasowało do najnowszej linii komputerów przenośnych Apple. Wykonano je z aluminium. Produkt tak jak i nowe laptopy Apple dostępny jest w trzech odcieniach - Silver, Gold oraz Space Grey. Pokuszę się o stwierdzenie, że jest to jedno z najładniejszych urządzeń tego typu na rynku.

Funkcjonalność

Wpinając Satechi Type-C Multi-Port Adapter 4K with Ethernet w któryś z portów USB-C, dostajemy z powrotem jeden port USB Type-C (który np. będzie umożliwiał nam ładowanie komputera), trzy porty USB Type-A, czytnik kart SD i microSD, złącze HDMI 4K oraz port Ethernet, który znajduje się z boku urządzenia. Mój wybór padł na ten produkt właśnie z uwagi na czytniki kart z których korzystam bardzo często oraz port Ethernet. Uważam, że hub ten to swego rodzaju "szwajcarski scyzoryk", dzięki któremu dostajemy wszystko to czego brakuje nam w nowych komputerach wyposażonych tylko w gniazda USB-C.

Podsumowanie

Produkt firmy Satechi jest bardzo solidny - nie ma na co narzekać. Podłączony do komputera świetnie się prezentuje. Działa bardzo stabilnie - nie miałem z nim żadnych kłopotów. Polecam.

Cena: 89,99 USD