Microsoft udostępnił w amerykańskim i brytyjskim sklepie App Store mobilną wersję swojej przeglądarki Edge.

Big b627a8dd eb7a 4304 a021 88e2eb191833

Przeglądarka zapewnia użytkownikom komputerów PC z systemem Windows 10, korzystających właśnie z Edge na bezproblemowe kontynuowanie surfowania na iPhonie, iPadzie lub urządzeniu z systemem Android od miejsca, w którym zakończyli przeglądanie na dużej maszynie. Pozwala ona także na kontynuowanie przeglądania stron otworzonych na iPhonie czy iPadzie bezpośredni ona komputerze PC. Wymaga to jednak systemu Windows 10 Creators Update.

Oczywiście Edge dla iOS (oraz wersja dla systemu Android) pozwala na synchronizację zakładek, listę rzeczy do przeczytania oraz danych logowania z przeglądarką Edge dla Windows 10.

Mobilna wersja przeglądarki Edge wyposażona została także w czytnik kodów QR, wyszukiwanie głosowe oraz przeglądanie prywatne (nie zapisujące danych logowania, plików cookie i historii przeglądanych stron). Dostępny jest też ciemny tryb kolorystyczny.

Przeglądarka Edge obecnie dostępna jest jedynie w amerykańskim i brytyjskim sklepie App Store. Wkrótce pojawi się także w sklepie chińskim i francuskim. Nie wiadomo, kiedy dostępna ona będzie w Polsce.