W sieci od kilku tygodni pojawiają się filmy kręcone przez użytkowników iPhone'a X. Jeden z nich, prezentujący sceny z wyspy Kauai na Hawajach, w całości nakręcony został w rozdzielczości 4K przy 24 klatkach na sekundę.

Wszystkie ujęcia w poniższym filmie zostały nagrane z ręki iPhone'em X, za pomocą systemowej aplikacji aparatu, bez użycia żadnych dodatkowych akcesoriów (nie licząc silikonowego etui dla iPhone'a). Jego autor - Matteo Bertoli - zwraca uwagę na to, że 80% ujęć postało z użyciem kamery z ogniskową x2, która wreszcie wyposażona jest w optyczną stabilizację obrazu i obiektyw o świetle f/2.4 (iPhone 7 Plus i 8 Plus posiada obiektyw x2 o świetne f/2.8).

Film nie jest oczywiście arcydziełem, przypomina raczej wideo z wakacji (w końcu do tego także świetnie nadaje się iPhone). Widać też wyraźnie, że film kręcony był z ręki. Autor dokonał też gradingu kolorystycznego podczas montażu w programie DaVinci Resolve 14. Nie zmienia to jednak tego, że cały film faktycznie został nagrany iPhone'em X, a jego jakość robi naprawdę świetne wrażenie.

Zobaczcie sami

Źródło: Spidersweb