Dotychczas z serwisu HBO GO mogły korzystać osoby, które wykupiły pakiet HBO u jednego z operatorów telewizyjnych, internetowych czy komórkowych. Najnowsze informacje potwierdzają, że HBO Europe zmienia zasady dotyczące dostępu do swojego portalu VOD.

Dzięki temu będzie można wykupić dostęp do serwisu HBO GO bez konieczności wiązania się długoterminowymi umowami z operatorami. Oznacza to, że możliwość korzystania z pełnych materiałów wideo w serwisie VOD, będzie miał każdy kto uiści odpowiednią opłatę. Tak jak w przypadku między innymi Netflixa. Osoby, które będą chciały przeglądać materiały w serwisie, same zdecydują czy w danym miesiącu chcą płacić za dostęp czy zamierzają zrobić sobie przerwę na przykład przez trzy miesiące - tracąc w tym okresie szansę na oglądanie.

Na razie taką możliwość otrzymali mieszkańcy Rumunii, Czech, Słowacji oraz Węgier. Docelowo oferta ma być rozszerzona również na inne kraje europejskie. Oczywiście HBO GO będzie nadal dostępne na dotychczasowych zasadach. Osoby, które opłacają pakiety HBO, będą miały dalej dostęp do filmów oferowanych przez ten serwis.

W Rumunii dostęp do biblioteki multimedialnej wyceniono na około 20 złotych (19,99 lei). W pozostałych trzech krajach miesięczna opłata wynosi około 30 złotych.

Według informacji uzyskanych przez Wojtka Pietrusiewicza z iMagazine, usługa w takiej formie może trafić do Polski jeszcze w tym roku. Wraz z pojawieniem się usługi w Polsce, aplikacja HBO GO powinna zostać udostępniona użytkownikom Apple TV.

Źródło: Media2