W ostatnich miesiącach Apple było krytykowane za to, że ładowanie indukcyjne w standardzie QI w najnowszych iPhone'ach nie było tak wydajne jak u konkurencji. Pozwalało bowiem na ładowanie jedynie z mocą 5 W, podczas gdy inne smartfony ładowane mogły być z mocą 7,5 W. Zmieni to prawdopodobnie system iOS 11.2.

Najnowsza beta iOS 11.2 przynosi bowiem wsparcie dla szybkiego ładowania indukcyjnego z mocą 7,5 W za pomocą certyfikowanych przez Apple ładowarek marek Belkin i Mophie. Zdaniem firmy szybkie ładowanie zarezerwowane będzie tylko dla producentów, którzy współpracują z Apple.

Możliwe, że ograniczenie mocy ładowania tylko do 5W w przypadku innych ładowarek indukcyjnych związane jest z chęcią zachowania możliwie najwyższego bezpieczeństwa podczas tego procesu. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób firma ta będzie próbować ograniczyć moc ładowania do 5W w przypadku ładowarek innych producentów, które nie będą posiadać odpowiedniego certyfikatu.

MacRumors zauważa także, że obecny standard QI przewiduje nawet moc 15 W. 7,5 W nie jest więc szczytem możliwości. Mało prawdopodobne jednak jest, by ładowanie z taką mocą było możliwe w obecnie dostępnych na rynku modelach iPhone'ów.

Źródło: MacRumors