Od ponad tygodnia pojawiają się w sieci informacje o różnych problemach z ekranem w iPhone'ach X, od pęcherzyków powietrza, które pozostało w warstwie kleju, przez niereagowanie na dotyk w niskich temperaturach, po pojawiającą się cienką, pionową zieloną linię. W dzisiejszym odcinku MyApple Weekly rozmawiamy o tych problemach i zastanawiamy się z czego one wynikają.

Apple przyznało, że pracuje nad aktualizacją systemu, która ma wyeliminować brak reakcji ekranu na dotyk w niskich temperaturach. Będzie to jednak próba rozwiązania problemu sprzętowego za pomocą oprogramowania. Z kolei zielonej linii z ekranu nie da się usunąć inaczej niż poprzez wymianę tego elementu.

Trudno jeszcze ocenić skalę występowania poszczególnych problemów. Być może nie przekroczą one progu, p przekroczeniu którego Apple zmuszone byłoby do uruchomienia jakiegoś programu napraw. Jeśli jednak zbierze się je wszystkie razem, to skala tych problemów może być duża.

Czy zatem Apple pospieszyło się z premierą iPhone'a X, skoro Dan Riccio wspomniał, że początkowo planowało wypuścić to urządzenie dopiero w roku przyszłym? Czy nie chodziło więc o to, by dorównać konkurencji? O tym wszystkim rozmawiamy w dzisiejszym odcinku.

MyApple Weekly w iTunes Store.