Apple udostępniło wczoraj aktualizację programu Clips, służącego do szybkiego tworzenia prostych filmów, upiększanych za pomocą różnego rodzaju filtrów i naklejek, a które następnie mają być publikowane w serwisach społecznościowych.

Szerzej o Clips pisałem osiem miesięcy temu - program przypomina połączenie aplikacji Prisma ze Snapchatem lub Instagramem. Zdjęcia lub video można potraktować różnymi filtrami, przypominającymi właśnie te z Prismy, dodać do nich tekst i różne elementy graficzne (naklejki). Dodatkowo aplikacja automatycznie transkrybuje głos użytkownika, a tekst transkrypcji dodaje do tak tworzonego filmu lub obrazka.

Najnowsza wersja dodaje nie tylko wiele nowych naklejek, np. z postaciami z filmów ze studia Pixar i wytwórni Disneya. Są więc postacie z „Toy Story” czy „Gwiezdnych Wojen”. Są także nowe podkłady muzyczne.

Największa nowość - Selfie Scenes - dostępna jest jednak tylko dla użytkowników iPhone'ów X. Wykorzystuje bowiem przednią kamerę TrueDepth do tworzenia animowanych filmów 360 stopni, w których obraz z kamery nakładany jest na animowane sceny, np. wnętrze statku kosmicznego Sokół Millenium z sagi „Gwiezdne Wojny”.

Clips dla iOS w App Store za darmo.

Źródło: Apple