Jony Ive udzielił niedawno wywiadu magazynowi Wallpaper, w którym opowiedział o nowym kampusie firmy - Apple Park - oraz iPhonie X.

Zdaniem Ive'a iPhone X został stworzony by być naczyniem na oprogramowanie, tak by aplikacji nie przesłaniało wzornictwo. Jak przyznał, jego zespół zawsze starał się projektować takie urządzenia, których design nie będzie rzucał się w oczy. Ive uważa, ze w najbliższych dwunastu miesiącach, wraz z rozwojem oprogramowania, iPhone X będzie oferował znacznie więcej możliwości, niż obecnie. Jego zdaniem iPhone X będzie dla Apple ważnym punktem w historii produktów rozwijanych przez tę firmę.

Ive wspomniał także o całym procesie projektowania. Zawsze jego efektem są dwa produkty, jednym jest urządzenie lub usługa, drugim jest wiedza zdobyta podczas tego właśnie procesu. Dzięki tej ostatniej kolejne produkty są jeszcze lepsze.

Wspomniał także o nowym kampusie - Apple Park - i jego głównym budynku, który jego zdaniem zaprojektowany został w ten sposób by jego wnętrza były możliwie najbardziej elastyczne, a więc dostosowane do potrzeb pracujących w nim zespołów i pojedynczych osób. Dzięki temu szybko można tworzyć przestronne pomieszczenia typu "open space" lub dzielić je na mniejsze, bardziej intymne. Ive jest zdania, że budynek będzie się zmieniał i ewoluował, tak jak produkty Apple.

Warto przeczytać cały artykuł w serwisie Wallpaper i zobaczyć zdjęcia z wnętrza głównego budynku nowego kampusu Apple w Cupertino.

Ive zaprojektował też okładkę do najnowszego wydania magazynu Wallpapper.

Źródło: Wallpaper