Choć czasy świetności płyty DVD są już przeszłością to jednak wciąż popularny nośnik, a domowe filmoteki na płytach przez lata zdążyły urosnąć często to dużych rozmiarów. Dość często na płytach DVD znajdują się filmy czy koncerty, które dostać w sieci lub na innych nośnikach jest bardzo trudno. Warto zatem zgrać, czyli zripować je na dysk komputera. Potrzebny jest do tego dobry program, a tutaj właściwie liczą się tylko dwie aplikacje: Handbrake i jego najlepsza alternatywa MacX DVD Ripper Pro.

Big 821f4725 706e 4fe4 a1c8 92f94129bba1

MacX DVD Ripper Pro pozwala na ripowanie płyt DVD każdego typu (także płyty w innych formatach niż popularny UDF) lub obrazów ISO na dysk komputera w różnych formatach (m.in. MP4, H.264, MOV, M4V, QT, AVI, MPEG, FLV, MKV, M4V, MTS, M2TS, ISO, MP3, AAC, AC3) . Pozwala także na ustalenie rozmiaru pliku wynikowego, tak by zmieścił się np .na naszym iPhonie, iPadzie lub iPodzie czy urządzeniu z systemem Android. To z resztą nie koniec jego możliwości. Płyty DVD i obrazy ISO można ripować także celem publikacji filmu w serwisach YouTube, Vimeo czy Facebook. Za jego pomocą zgrywać można także płyty zabezpieczone przed kopiowaniem.

MacX DVD Ripper Pro jest - jak już pisaliśmy - świetną alternatywą dla popularnego programu Handbrake. Zapewnia najwyższą prędkość ripowania. Zgranie całej płyty DVD zajmuje około 5 minut. Możliwe jest to dzięki wsparciu przyspieszenia sprzętowego Intel QSV oraz procesorów wielordzeniowych, technologii Hyper-Threading, konwersji wsadowej.

Z okazji Świąt, mamy dla Was specjalną ofertę na MacX DVD Ripper Pro. Pełna wersja programu dla czytelników MyApple dostępna jest w cenie jedynie 39,95 dolarów USA.

MacX DVD Ripper Pro jest nie tylko alternatywą dla Handbrake, radzi sobie także lepiej z płytami, z którymi tamten program miewa problemy. MacX DVD Ripper Pro pozwala na zripowanie płyt uszkodzonych, takich, których nie można odtworzyć, a także takie z najnowszymi zabezpieczeniami (twórcy programu stale aktualizują ich bazę). Co więcej w przypadku MacX DVD Ripper Pro proces ripowania płyt jest krótszy niż z użyciem Handbrake.

Ma to niebagatelne znaczenie wtedy, kiedy zabieramy się za przenoszenie naszych zbiorów DVD na dysk komputera. Dzięki MacX DVD Ripper Pro przeniesienie filmoteki na dysk zajmie zdecydowanie mniej czasu niż w przypadku wspomnianego już drugiego programu.

To nie koniec świątecznych prezentów - czytelnicy MyApple mogą też pobrać za darmo aplikację DVD Ripper, która pozwoli na wygodne ripowanie płyt DVD na potrzeby odtwarzania filmów na iPhonie, iPadzie lub urządzeniach z systemem Android.

Wpis sponsorowany