Wczoraj w sieci pojawiły się pierwsze recenzje jubileuszowego modelu iPhone'a. Apple postanowiło przekazać to urządzenie przedstawicielom mediów, którzy zdecydowali się poddać je wielu testom. Niezależnie od siebie, jedną z ciekawszych prób przeprowadzili redaktorzy serwisów Mashable oraz Business Insider. Sprawdzili oni działanie technologii FaceID w starciu z bliźniakami.

W teście dla Mashable udział wzięły dwie pary niemal identycznych bliźniaków. Redaktorzy tego serwisu poprosili po jednej osobie z każdej pary o zarejestrowanie swojej twarzy w systemie Face ID. Następnie drugi z bliźniaków podjął próbę odblokowania iPhone'a swojego brata. Okazało się, że w obu przypadkach wynik weryfikacji był pozytywny. Face ID nie poradziło sobie z rozróżnieniem twarzy rodzeństwa i pozwoliło na odblokowanie telefonu.

Identyczny test przeprowadzili dziennikarze BusinessInsidera. Wyniki były jednak zupełnie inne. Jeden z braci bliźniaków zarejestrował swoją twarz, a następnie z sukcesem odblokowywał iPhone'a nawet z założonym kapeluszem, okularami oraz szalikiem. Następnie próbę podjął drugi z bliźniaków. Tym razem system nie odblokował telefonu.

Warto przypomnieć, że podczas prezentacji iPhone'a X sam Phill Schiller przyznał, iż szansa na to, że przypadkowa osoba odblokuje iPhone'a za pośrednictwem Face ID wynosi jeden na milion, ale nie jest to niemożliwe. Wydaje się, że prawodpodobieństwo to jest znacznie wyższe właśnie w przypadku bliźniaków.

Źródło: MacRumors za Mashable, BusinessInsider