Kilka dni temu w serwisie Reddit pojawiło się trwające dziesięć sekund, wideo, na którym zobaczyć można w akcji iPhone'a X. To, co zwróciło moją uwagę, to nie samo urządzenie, ale uruchomiona na nim aplikacja Instagram.

Na filmie zobaczyć można białego iPhone'a X, na którym chwilę później uruchomiony jest Instagram. Aplikacja ta jest jednak niedostosowana do ekranu nowego iPhone'a, co można zobaczyć po logo tego serwisu wchodzące nieznacznie pod wycięcie w ekranie. Widać także kilka innych błędów w interfejsie użytkownika.

Another iPhone X in the wild (Loud Audio) from apple

Film pojawił się w sieci mniej więcej na dwa tygodnie przed premierą iPhone'a X, a ta popularna aplikacja nie jest jeszcze przystosowana do ekranu tego urządzenia. W serwisie Reddit można przeczytać, że jest to niestety dość powszechny problem. Niektóre aplikacje dostosowane do iOS 11, uruchomione w symulatorze iPhone'a X, mają problemy z poprawnym wyświetlaniem interfejsu. Inne wyświetlają po prostu czarne paski u góry i u dołu, ograniczając przestrzeń roboczą do porównywalnej z ekranem iPhone'ów 6, 6s, 7 i 8 (przekątna licząca 4,7 cala).

Jestem bardzo ciekawy tego, jak wiele aplikacji będzie miało problem z poprawnym wyświetlaniem interfejsu na ekranie iPhone'a X. Mam nadzieję, że problem będzie jednak marginalny, a nie powszechny.

Źródło: Reddit