Kilka dni temu minęły trzy lata od ostatniej aktualizacji komputera Mac mini, który wciąż dostępny jest w ofercie Apple. Tak długi brak aktualizacji wzbudza zrozumiałe obawy wielu jego użytkowników i fanów o jego przyszłość. Zdaniem Tima Cooka, Mac mini pozostanie jednak w ofercie Apple.

Pytanie o przyszłość tego komputera zadał Cook w mailu jeden z użytkowników. Otrzymał od niego, lub osoby odpowiedzialnej za odpisywanie w jego imieniu na maile, dość lakoniczną odpowiedź, że urządzenie to pozostanie ważną częścią całej linii produktów oferowanych przez Apple.

I’m glad you love Mac mini. We love it too. Our customers have found so many creative and interesting uses for Mac mini. While it is not time to share any details, we do plan for Mac mini to be an important part of our product line going forward.

Można zatem przypuszczać, że Maki mini doczekają się w przyszłości aktualizacji. Pozostaje jednak pytanie, kiedy to nastąpi. Obecnie Apple ma w swojej ofercie trzyletni komputer, który w zależności od konfiguracji oferowany jest w cenie od 2229 do 4699 zł.

Źródło: 9To5Mac