W kanałach informacyjnych firmy Dow Jones pojawiła się dzisiaj sensacyjna, choć całkowicie wyssana z palca, wiadomość o przejęciu Apple przez Google.

Big 726ae854 8b70 4ec4 baff fd8b629bf21b

Google miałoby zapłacić za Apple 9 miliardów dolarów - niemal za darmo, biorąc pod uwagę skalę tego przejęcia. W informacji opublikowanej przez Dow Jones można były przeczytać, że przejęcie było wypełnieniem ostatniej woli Steve'a Jobsa, a pracownicy firmy Google mieli otrzymać po dziewięć akcji Apple i przenieść się do nowej siedziby w Cupertino.

Wiadomość ta była dostępna przez dwie minuty, po czym została zdjęta. Firma Dow Jones wydała już oświadczenie, w którym przeprasza za publikację tego „fake newsa”. Tłumaczy to błędem technicznym. Trudno jednak uznać, że tego typu fantastyczna informacja była efektem błędu jakiejś maszyny. Wydaje mi się, że jej autorem jest któryś z pracowników, który nie jest specjalnie zadowolony z tej pracy. Wspomnieć też wypada, że pojawienie się tego „fake newsa” podbiło cenę akcji Apple do 158 dolarów (później wprowadzono korektę i cena akcji wróciła do poziomu 156 dolarów).

Źródło: 9To5Mac