Wiceprezes Microsoftu, Joe Belfiore, przyznał na Twitterze, że firma nie planuje rozwoju swojego systemu operacyjnego Windows 10 Mobile - co praktycznie oznacza jego koniec.

Big 01d0ec3d 4703 4c8d 90dd cc3e54b4d092

Oczywiście firma będzie dalej wspierała platformę, wydawała aktualizacje zabezpieczeń oraz naprawiała błędy. Jednak nie można spodziewać się, że Microsoft będzie pracował nad swym systemem mobilnym w celu wprowadzania nowych funkcjonalności.

Microsoft próbował różnych sposobów, które pozwoliłyby na zwiększenie popularności mobilnego systemu operacyjnego. Według informacji pochodzących z Twittera Joe Belifore'a, firma płaciła deweloperom aplikacji, żeby chcieli oni tworzyć oprogramowanie na Windows 10 Mobile. Nawet takie kroki nie przekonały większości programistów, ponieważ mała grupa użytkowników platformy Microsoftu nie była atrakcyjna z perspektywy twórców oprogramowania.

Ciekawostką jest, że Departament Policji w Nowym Jorku rozpoczął działania, które mają pozwolić na migrację z telefonów z Windowsem na iPhone'y jesienią tego roku. Wymiana urządzeń dotknie niemal 36 tysięcy funkcjonariuszy policji.

Źródło: Macrumors