Początkowo, ten wpis miał być typowym wpisem. Miał mieć dużo tekstu i bardzo dużo zrzutów ekranu, dzięki którym miałby obrazować działanie poszczególnych funkcji nowej wersji aplikacji Zdjęcia w High Sierra. Gdzieś w połowie pisania go, podrapałem się po głowie i zapytałem sam siebie, komu właściwie będzie chciało się to czytać? I wtedy właśnie została podjęta decyzja o nakręceniu krótkiego filmu.

Big 6c6414d1 264f 4596 a9d0 35de606dc83c

Jak widzicie, to także mi się nie udało, bo ponad 20 minutowy film zdecydowanie nie jest krótki. Chciałem jednak, poza suchym przedstawieniem mojej subiektywnej listy ulubionych nowości w Zdjęciach, pokazać też kilka fajnych (moim zdaniem) efektów obróbki, które można teraz w aplikacji z łatwością wykonać. Ci, którzy mają już High Sierra będą mogli od razu przetestować je u siebie, a być może tym, którzy nie mają, dam mały argument za tym, żeby ją jednak mieli.

I tak, w kolejności w jakiej występują one w filmie, poruszam zagadnienia: Przydługie intro, Nowy widok Importu zdjęć, Nowe opcje filtrowania, To, czego mi brakuje w nowych opcjach filtrowania oraz jak temu zaradzić, Jak korzystać z opcji "Edytuj w", Kolor selektywny i z czym to się je, Zabawa krzywymi, Pożegnanie.

Tak jak wspomniałem, jest to nie tylko lista nowości, ale także krótki instruktaż jak z nich korzystać. Zaawansowanym użytkownikom raczej do niczego się nie przyda, ale początkujący zapewne będą mogli wynieść z niego parę przydatnych tricków - taką mam w każdym razie nadzieję. Jest to mój pierwszy film, w którym pokazałem też siebie (a nie tylko mój głos), ponadto jest to pierwszy film po bardzo długiej przerwie w którym coś mówię. Proszę więc o odrobinę wyrozumiałości, gdybym gdzieniegdzie zbyt przynudzał :).

Dajcie znać w komentarzach co o nim myślicie, oraz oczywiście o funkcjach które Wam się spodobały, a o których ja nie wspomniałem.