Mój ulubiony ale jednocześnie dość drogi klient Twittera dla iOS - Tweetbot 4 - jest obecnie dostępny w o połowę niższej cenie.

Tweetbot od lat jest moim ulubionym i zdecydowanie najwygodniejszym klientem Twittera dla iOS. Poza tak oczywistymi funkcjami, jak wygodna obsługa wielu kont (włącznie z możliwością wysyłania tweeta z innego konta, bez przełączania całego programu), wysyłanie do czterech zdjeć lub obrazków w jednym tweecie, grupowanie dyskusji w osobne wątki czy podgląd statystyk społecznościowych danego użytkownika, Tweetbot oferuje także możliwość dodawania własnych notatek do profili obserwowanych przez nas użytkowników (notatki synchronizowane są przez iCloud z Tweetbotem na innych urządzeniach), udostępnia także rozbudowane funkcje wyciszania na zawsze lub na określony czas wybranych z nich, czy wiadomości zawierających wybrane słowa kluczowe lub tagi.

Tweetbot umożliwia także automatyczne oznaczanie wybranymi tagami wysyłanych wiadomości i tworzenie całych kolekcji, co przydaje się, np. podczas relacjonowania na żywo jakichś wydarzeń. Każda kolekcja ma przypisane tagi, które dodawane są automatycznie do nowej wiadomości, która ma być w jej ramach wysłana. Dzięki temu relacjonując pewne wydarzenia, nie trzeba dodawać ręcznie odpowiednich tagów lub korzystać z automatycznego uzupełniania w systemie iOS.

Dla mnie jedną z bardziej przydatnych funkcji w Tweetbocie dla iOS są statystyki, a więc możliwość podglądu tego, jak moje tweety są odbierane, jak wiele osób je polubiło czy podało dalej.

Tweetbot nie jest może narzędziem, które trzeba mieć. Wielu użytkownikom wystarczy pewnie darmowa, oficjalna aplikacja Twittera. Jeśli jednak szukacie czegoś bardziej rozbudowanego, wygodniejszego, a przede wszystkim klienta, który wyświetla tweety w porządku chronologicznym i bez sugerowania osób, które warto obserwować, to moim zdaniem powinniście pomyśleć właśnie o Tweetbocie i skorzystać z przeceny.

Tweetbot 4 dla iOS dostępny jest obecnie w App Store w cenie 23,99 zł (przecena z 47,99 zł).