Netflix, popularny serwis oferujący wideo na żądanie, od jakiegoś czasu promuje drugi sezon świetnego - moim zdaniem - serialu „Stranger Things”, którego premiera zaplanowana jest na koniec bieżącego miesiąca. Po kilku zwiastunach telewizyjnych dzisiaj w App Store pojawiła się oficjalna gra w retro stylu pod tym samym tytułem.

Big 6d1a6b8e a004 465a b17b dc6b327e7f0d

Pierwszy sezon serialu nie tylko trzymał w napięciu (mnie zatrzymał przed telewizorem na całą noc) ale był także hołdem dla seriali i filmów oraz muzyki z lat 80. ubiegłego wieku. Nic zatem dziwnego, że przygodowa gra także odwołuje się do tych czasów, a dokładnie do komputerów 16-bitowych z tej epoki.

Gracz steruje w sumie siedmioma bohaterami, w tym szeryfem Jimem Hopperem, Lucasem Sinclairem, Willem Beyersem, którzy poruszają się po miejscach dobrze znanym widzom tego serialu, m.in. po laboratorium w Hawkins, mieszkaniu Hoppera czy lesie Mirkwood.

Gra oferuje 10 godzin rozgrywki w klasycznym stylu, bez żadnych mikropłatności i innego wyciągania kasy. Jest przy tym dostępna całkowicie za darmo.

Szukajcie mnie w Hawkins.

Krótkie wideo, które nagrałem na iPhonie:

Oficjalny zwiastun gry:

Stranger Things: The Game dla iOS w App Store za darmo.