IKEA w USA rozpoczęła w ostatnich dniach kampanię reklamową ładowarek indukcyjnych w standardzie QI, korzystając z okazji wprowadzenia przez Apple tego typu ładowania w najnowszych iPhone'ach. Stąd też slogany reklamowe IKEI nawiązują do tych z klasycznych już kampanii reklamowych Apple czy charakterystycznych zwrotów, używanych podczas prezentacji nowych produktów.

W kampanii IKEI pojawiają się hasła takie jak „This chargers everything”, „One more thing... It's also a lamp” czy „Link Different”. Nie trudno je skojarzyć z klasycznymi „This changes everyting", "„Thing Different” czy często wypowiadanymi podczas konferencji produktowych słowami „one more thing” (ostatni raz wypowiedział je dwa tygodnie temu Tim Cook zapowiadając prezentację iPhone'a X).

Są też dwie reklamy, których slogany wprost nawiązują do Apple. Na pierwszej z nich widnieje hasło „Apple juice.”, a na drugiej „Siri, what lamp should I buy?”.

Zdaniem Mortena Kjæra, dyrektora kreatywnego w IKEA, firma cieszy się, że w reszcie użytkownicy iPhone'ów będą mogli korzystać z lamp tej firmy, wyposażonych w ładowarki indukcyjne.

Źródła: iMore, AppleInsider