Jedną z nowości w systemie iOS 11 jest odświeżone Centrum Sterowania. Wraz z najnowszą aktualizacją iOS'a użytkownicy otrzymali możliwość personalizacji tego panelu, czyli wyboru funkcji, które obsługiwane mogą być właśnie z poziomu Centrum Sterowania.

Przypomnijmy, że Centrum Sterowania uaktywnia się przesunięciem palca od dolnej krawędzi ekranu w górę. Personalizacja nie jest trudna. Trudniejszy jest chyba wybór funkcji, które mają się w nim znaleźć. Ja chyba trzy razy modyfikowałem ten panel zanim znalazłem optymalne dla siebie ustawienie.

iOS 11

Aby spersonalizować Centrum Sterowania należy wejść w Ustawienia, a następnie otworzyć zakładkę Centrum Sterowania. Pierwsza opcja to Dostęp z aplikacji. Po jej aktywacji panel Centrum Sterowania może zostać wywołany nawet gdy uruchomiona jest jakaś aplikacja. Po wyłączeniu tej opcji, panel dostępny będzie tylko z ekranu początkowego.

iOS 11

Druga opcja to Dostosowanie narzędzia. Pozwala ona wybrać funkcje, które dostępne mają być w Centrum. Do wyboru mamy między innymi: Aparat, Dyktafon, Kalkulator, Latarkę czy aplikację do sterowania przystawką Apple TV. Łapiąc za trzy poziome kreski po prawej stronie możemy zmienić kolejność funkcji wyświetlanych w Centrum Sterowania. Wyświetlać się one będą w takiej samej kolejności jak na tej liście, z tą różnicą, że w Centrum Sterowania prezentowane są one w poziomych, czteroelementowych wierszach. Funkcja, która znajduje się najwyżej na liście, wyświetlona będzie jako pierwsza od lewej. Funkcja, która znajdzie się na liście jako piątka od góry, wyświetlona będzie jako pierwsza w drugim wierszu.

iOS 11

iOS 11

Centrum Sterowania nie jest jednak w pełni konfigurowalne. Funkcje, które znajdują się nad tymi wybranymi przez użytkownika są w nim na stałe. Są to między innymi: aktywacja trybu samolotowego, sieci Wi-Fi, Bluetootha, regulacja jasności czy głośności. Warto przypomnieć, że wyłączenie Bluetooth'a i Wi-Fi z poziomu Centrum Sterowania nie powoduje pełnej dezaktywacji tych połączeń.

Dodatkowe możliwości sterowania oferują urządzenia, które wyposażone zostały w technologię 3D Touch. Jeśli mocniej naciśniemy niektóre z kafelków w Centrum Sterowania to pojawią się nowe opcje. Po przytrzymaniu regulacji jasności wyświetla się opcja włączenia Night Shift - to tylko jeden z przykładów.

iOS 11

Ja szukałem tutaj jeszcze możliwości aktywacji automatycznego ustawiania jasności. W iOS 11 zostało to jednak dość skrupulatnie ukryte. Aby dotrzeć do tej opcji należy otworzyć kolejno: Ustawienia -> Ogólne -> Dostępność -> Udogodnienia ekranu. Jedną z opcji jest tutaj właśnie Jasność automatyczna.

Ja szukałem tutaj jeszcze możliwości aktywacji automatycznego ustawiania jasności. W iOS 11 zostało to jednak dość skrupulatnie ukryte. Aby dotrzeć do tej opcji należy otworzyć kolejno: *Ustawienia -> Ogólne -> Dostępność -> Udogodnienia ekranu*. Jedną z opcji jest tutaj właśnie *Jasność automatyczna*.

Dajcie znać w komentarzach czy podoba Wam się nowe Centrum Sterowania i możliwość jego personalizacji.


Tydzień promocji z firmą BASEUS

w bieżącym tygoniu cały asortyment firmy BASEUS z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: BASEUS10 i kupuj taniej.