Jak potwierdza Apple, wyłączenie przełączników Bluetooth i Wi-Fi w Centrum kontroli systemu iOS 11 nie powoduje pełnej dezaktywacji tych połączeń. Dotyczy to iPhone'ów, iPadów oraz iPodów Touch działających pod kontrolą wspomnianego wyżej oprogramowania.

Big 2f46c455 9c10 40ca b4a5 17a35bbba150

Wyłączenie przełączników zrywa połączenie z akcesoriami oraz urządzeniami sparowanymi przez Bluetooth albo Wi-Fi z urządzeniem użytkownika. Nie ma jednak wpływu na pełną dezaktywację działania obu technologii.

Powyższa zmiana została wprowadzona jeszcze w wersji beta iOS 11. Apple potwierdziło wcześniejsze informacje dopiero dzisiaj – dzień po premierze ogólnodostępnej wersji systemu.

W przypadku wyłączenia łączności Bluetooth, system iOS 11 nie połączy się z żadnymi akcesoriami, chyba że spełniony zostanie jeden z następujących warunków: użytkownik aktywuje Bluetooth w Centrum kontroli lub w Ustawieniach, lokalny czas będzie godziną 5:00, urządzenie zostanie zrestartowane. Podobnie sprawa wygląda w przypadku łączności Wi-Fi, z tą różnicą, że sparowanie z innymi produktami będzie możliwe także po zmianie lokalizacji urządzenia (np. z domu do pracy).

Użytkownik nadal może całkowicie wyłączyć Bluetooth lub Wi-Fi. Do osiągnięcia tego celu konieczne będzie jednak przejście do Ustawień.

Źródło: MacRumors