Jak potwierdza Apple, wyłączenie przełączników Bluetooth i Wi-Fi w Centrum kontroli systemu iOS 11 nie powoduje pełnej dezaktywacji tych połączeń. Dotyczy to iPhone'ów, iPadów oraz iPodów Touch działających pod kontrolą wspomnianego wyżej oprogramowania.

Wyłączenie przełączników zrywa połączenie z akcesoriami oraz urządzeniami sparowanymi przez Bluetooth albo Wi-Fi z urządzeniem użytkownika. Nie ma jednak wpływu na pełną dezaktywację działania obu technologii.

Powyższa zmiana została wprowadzona jeszcze w wersji beta iOS 11. Apple potwierdziło wcześniejsze informacje dopiero dzisiaj – dzień po premierze ogólnodostępnej wersji systemu.

W przypadku wyłączenia łączności Bluetooth, system iOS 11 nie połączy się z żadnymi akcesoriami, chyba że spełniony zostanie jeden z następujących warunków: użytkownik aktywuje Bluetooth w Centrum kontroli lub w Ustawieniach, lokalny czas będzie godziną 5:00, urządzenie zostanie zrestartowane. Podobnie sprawa wygląda w przypadku łączności Wi-Fi, z tą różnicą, że sparowanie z innymi produktami będzie możliwe także po zmianie lokalizacji urządzenia (np. z domu do pracy).

Użytkownik nadal może całkowicie wyłączyć Bluetooth lub Wi-Fi. Do osiągnięcia tego celu konieczne będzie jednak przejście do Ustawień.

Źródło: MacRumors