Bezprzewodowe słuchawki z technologią Bluetooth cieszą się coraz większą popularnością. Na rynku pojawia się coraz więcej modeli tych urządzeń, a największym hitem są w ostatnim czasie słuchawki całkowicie bezprzewodowe takie jak Gear IconX od Samsunga czy Apple'owskie Air Podsy. Te ostatnie stanowią obecnie niemal 85% wszystkich sprzedawanych tego typu urządzeń na amerykańskim rynku. Nie są to jednak tanie słuchawki. Cena tego typu urządzeń to około 700-800 złotych. Na rynku znajdują się także bezprzewodowe słuchawki, których konstrukcja stanowi jedną całość, a ich ceny są przez to dużo niższe. Jednym z takich modeli są słuchawki PURO Magnet Neckband Earphones.

Oczywiście nie jest to ta sama półka, co dwa wspomniane na początku modele, ale i ich cena jest o wiele bardziej przystępna. Słuchawki kupić można w sklepie MyApple za 159 zł.

puro

Poza słuchawkami, w opakowaniu znajduje się kabel micro USB, który służy do ich ładowania oraz trzy komplety nakładek silikonowych, każdy w innym rozmiarze. Jeśli o ładowaniu już mowa. Trwa ono około 2 godziny i wystarcza na około 5-6 dni użytkowania. W tym czasie słuchawki są połączone z dwoma telefonami przez około 5-6 godzin dziennie i każdego dnia wykorzystywane są do odebrania kilkunastu rozmów i słuchania muzyki przez około godzinę. Fajne jest to, że po połączeniu słuchawek z iPhonem, na pasku statusu smartfona pojawia się wskaźnik poziomu naładowania słuchawek. Moim zdaniem brakuje wskaźnika procentowego, ale i tak pozwala to na kontrolę stanu baterii w suchawkach.

puro

Konstrukcja słuchawek wydaje się dość solidna. Pałąk, który zawiesza się na karku jest elastyczny co powoduje, że podczas noszenia nie trzeba martwić się o jego uszkodzenie. Na początku nastawiony byłem do tego rozwiązania sceptycznie. Gdy pierwszy raz wziąłem je do ręki to od razu pomyślałem, że długo będę się przyzwyczajać do czegoś wiszącego na karku. Jednak okazało się, że po trzech dniach przestałem czuć, że mam coś na szyi. Fajnym rozwiązaniem są umieszczone na końcach pałąka magnesy, dzięki którym słuchawki nie plączą się pod szyją gdy nie są włożone w uszy.

puro

Na prawej części pałąka znajdują się trzy przyciski służące do obsługi odtwarzacza oraz odbierania połączeń telefonicznych. Nadejście połączenia sygnalizowane jest delikatnymi wibracjami, ale nie jest to niezbędna funkcja. Z poziomu słuchawek możemy zmieniać głośność odtwarzanej muzyki, przewijać ją oraz zatrzymywać i wznawiać. Nieco irytujące jest to, gdy słuchawki założone są na kark, to przyciski nie są widoczne. Są one jednak na tyle duże, że dość szybko można nauczyć się z nich bezbłędnie korzystać.

puro

Jak już wspomaniłem, słuchawki połączyć można z dwoma urządzeniami jednocześnie. Przydaje się to szczególnie, gdy korzystamy z dwóch telefonów - na przykład prywatnego i służbowego.

Jakość odtwarzanej muzyki oceniam na podobną do tej, którą oferują EarPodsy lub troszkę lepszą. Nie jest to coś nadzwyczajnego, ale i cena nie jest wygórowana

puro

Minusem jest to, że słucahwki te nie są wodoodporne. Nie polecam więc korzystania z nich podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych. Kontakt z potem może zakończyć się dla nich tragedią.

Podsumowując, PURO Magnet Neckband Earphones to słuchawki do codziennego użytku. Melomani nie będą z nich zadowoleni, ale ci, którzy słuchają muzyki w drodze do sklepu i chcą mieć wolne ręce podczas rozmów telefonicznych na pewno je polubią. Dużym plusem jest możliwość połączenia ich z dwoma urządzeniami, a minusem brak odporności na wodę.


Tydzień promocji z firmą BASEUS

w bieżącym tygoniu cały asortyment firmy BASEUS z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: BASEUS10 i kupuj taniej.