Jak wynika z raportu opublikowanego przez firmę NPD, produkowane przez Apple słuchawki AirPods to najlepiej sprzedające się urządzenie w swojej kategorii. AirPodsy stanowią obecnie niemal 85% wszystkich sprzedawanych tego typu urządzeń na amerykańskim rynku.

Według NPD, to dzięki pojawieniu się AirPods'ów, liczona w dolarach wartość amerykańskiego rynku całkowicie bezprzewodowych słuchawek wzrosła o około 22%. Choć pionierami wśród producentów tych urządzeń były takie firmy jak Bragi czy Doppler Labs, to dopiero pojawienie się AirPods'ów doprowadziło do rozwoju tej branży.

Od początku roku w Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 900 tysięcy kompletów bezprzewodowych słuchawek, z czego około 85% stanowiły te od Apple. Według analityków z NPD, kluczowe czynniki sukcesu AirPods'ów to między innymi dobra reputacja marki oraz ekscytacja związana z czipem W1.

Warto przypomnieć, że podczas trwających właśnie targów IFA, Samsung zaprezentował drugą generację całkowicie bezprzewodowych słuchawek Gear IconX, wyposażonych w 4 GB pamięci masowej, pozwalającej na zapisanie w nich muzyki.

Źródło: AppleInsider za NPD