W sieci pojawiły się kolejne doniesienia na temat cen jubileuszowego modelu iPhone'a. Na swoim twitterowym koncie opublikował je niezwykle aktywny ostatnio Benjamin Geskin.

Zgodnie z przedstawionymi przez niego informacjami, podstawowa wersja zupełnie nowego iPhone'a kosztować ma 999 dolarów. Warto przypomnieć, że niecałe dwa tygodnie temu podobna informacja pojawiła się na łamach serwisu The New York Times. Geskin potwierdza także opublikowane niedawno w serwisie Weibo informacje na temat pojemności pamięci tych urządzeń. Nowe iPhone'y oferowane mają być w trzech wariantach: 64, 256 i 512 gigabajtów.

Pozostałe dwa warianty mają kosztować odpowiednio 1099 i 1199 dolarów. Dla porównania, w obecnej ofercie Apple za 999 dolarów kupić można podstawową wersję MacBooka Air. Cena tego komputera w polskim Apple Online Store wynosi 4799 zł. Air z 256 gigabajtowym dyskiem ssd kosztuje zaś 1199 dolarów. Cena dla klientów z Polski to 5799 zł. Jeśli opublikowane przez Geskina informacje okażą się prawdziwe, to można spodziewać się, że ceny jubileuszowego iPhone'a kształtować się będą na podobnym poziomie.

Źródło: Benjamin Geskin / Twitter