Według ostatnio przedstawionych informacji, prezentacja iPhone'a 8 ma mieć miejsce już 12 września – za niespełna dwa tygodnie. W sieci pojawiają się zaś kolejne informacje na temat tego urządzenia i jego integracji z systemem iOS 11.

Warto już na wstępie przypomnieć, że oprogramowanie iOS 11 przyniosło w przypadku iPadów nowy system działania Docka. Poza ulubionymi aplikacjami pojawiają się na nim ostatnio otwarte programy, a same ikony mają bardziej interaktywny charakter, co pozwala na przeciąganie pomiędzy różnymi pozycjami na przykład skopiowanego tekstu.

Zmiany dotyczące Docka w iOS 11 nie ominą również iPhone'ów – a konkretnie jednego modelu smartfonów Apple. Mowa oczywiście o iPhonie 8, który ze względu na większy, bezramkowy ekran zaoferuje użytkownikom lepsze środowisko do interakcji z aplikacjami.

Użytkownicy iPhone'ów 8 będą prawdopodobnie mogli za pomocą gestów wykonywać dodatkowe działania związane z Dockiem. Aktywować go czy też włączać blokadę zmiany orientacji ekranu. Dodatkowe informacje na ten temat nie są jednak obecnie znane.

Wielu użytkowników słusznie zauważy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby nowy Dock pojawił się także w innych modelach iPhone'ów. Trzy ulubione aplikacje oraz jedna dodatkowa, ostatnio zamknięta, bez najmniejszych problemów zmieściłyby się na 5,5, 4,7, a nawet 4-calowym ekranie. Tak jak ma to miejsce obecnie. Rozwiązanie to z całą pewnością nie spodobałoby się jednak pracownikom Apple, którzy mają zrobić wszystko, aby iPhone 8 pobił rekord sprzedaży smartfonów firmy z Cupertino.

Źródło: Bloomberg